Začátečníci

Je krásné říct si, že začnu sportovat. Udělalo to už mnoho lidí a jen velice malému procentu to opravdu vydrželo, posilování a sportování obecně je velice náročné a člověk s malou vůlí to nedokáže. Proto, jestli o sobě víte, že to nemyslíte zas až tak vážně, ale přesto to chcete zkusit, je dobré si najít k sobě partnera, člověka, který do toho půjde s Vámi a se kterým se budete navzájem podporovat. Někoho, kdo Vás přesvědčí, že máte pokračovat vždy, když to budete chtít vzdát.

Sami sebe zaháníme do koutů, z nichž není možnost úniku.
Takový partner nemusí být nutně někdo na Vaší úrovni, je však mnohem lepší, když na tom bude spíš lépe než hůře, než Vy. Většina z nás má tendenci se předvádět v něčem, co už umíme a tak by nám to mohlo spíše ublížit, kdybychom cvičili s někým kdo je na tom hůř.

Pokud se však připojíte k člověku, který už se Vámi zvolenému sportu delší čas věnuje, dostanete šanci se něco naučit a hlavně motivaci se někam dostat, protože si budete říkat, chci to umět tak jako on, chci zvednout to co on a pak i třeba, chci být lepší než on.

Pozor na přehnaný zápal k věci

Být do něčeho zapálený je fajn, nemělo by nás to však ovlivnit natolik, že si kvůli tomu ublížíme. Sport vyžaduje čas, čas strávený trénováním, posilování, protahováním. Nemělo by se to uspěchat, protože to v konečném důsledku ublíží jenom nám.

Natažené svaly způsobí, že nebudeme moci cvičit my a jen a jen my, nebude se to týkat nikoho jiného.

Ti kdo cvičit začínají, se v určitém období dostanou do fáze, kdy se jejich schopnosti začnou rapidně zlepšovat, až dosáhnou určité úrovně, kdy dochází k útlumu růstu schopností a ty se pak drží na konstantní hladině, nebo se díky našemu úsilí postupně rozvíjí a rostou, nikdy už však ne tak rychle, jako při prvotním boomu.

Ne každý má talent, nebo tělesné propozice pro sport, není to však důvod pro vzdání se. I když se třeba nedostanete na profesionální úroveň, pokud budete sportovat poctivě, pravidelně a s rozvahou, určitě to minimálně povznese Vás a dodává Vám to do života „to něco“.