Správně vybraný koberec může radikálně změnit atmosféru domova

Koberce už jsou dnes z módy. Je to pracné, drží se v tom prach a špína a také bakterie nebo kočičí a psí chlupy. Podlahy jsou na údržbu mnohem jednodušší; jednoduše je smetete nebo setřete a je uklizeno, jednou za čas je vyčistíte nějakým čističem, případně, máte-li dřevěné podlahy, ošetříte lakem. Žádný prach, žádné bakterie, žádné alergeny. Navíc, když na podlahu něco vylijete, upustíte nebo ji nějak umažete, většinou není žádný problém ji umýt. Koberce se čistí poměrně náročnou a nikoli levnou cestou.

·         Ale proč se jich zbavovat úplně?
Jistě, koberce mají své proti, ale mají také pro: nejsou studené jako podlahy, jsou barevné, dokáží doplnit jakýkoliv interiér, jsou měkké, takže si na nich děti můžou hrát, a perfektně se hodí do interiéru, pokud máte pocit, že mu něco chybí. Pokud hledáte něco nového nebo neotřelého, zkuste koberec! Ne ode zdi ke zdi, jako tomu bývávalo za starší generace. Vyberte si módní koberec, který pokryje jenom část místnosti – pokoj tak rázem vystoupí ze své nudy a uvidíte, jak se interiér náhle oživí!
·         Móda
V posledních letech se na veletrzích objevovaly koberce, které vypadaly, jako by je někdo právě vytáhl ze skládky. Umělé stopy opotřebovanosti, říkají tomu designéři, aby se upevnil dojem používanosti.


V chaosu je řád

Velký trend v kobercích jsou teď geometrické vzorce, které jakoby nedávají smysl, nejsou souměrné, ale právě to jim dává souměrnost. Nepravidelnost je teď lákavým atributem.
·         Nejrůznější barvy, rozmanité struktury
Můžete si vybrat od jemných, decentních barev, přes nudné šedé jednobarevné, krásné pudrové nebo krémové až po sametovou černou. Můžete volit husté nízké vlákno, dlouhé a vysoké vlákno. Barev je v nabídkách tak moc, až si člověk neví, kterou vybrat.
Každý koberec je krásný, když se vsadí do toho správného prostředí, na to pamatujte.