Parní hrnec

Vaření v páře je šetrné a je to dnes nejjednodušší způsob, jak si připravit opravdu chutné a zdravé pokrmy. Jídlo připravované v parních hrncích je zdravější nejen proto, že ho můžete vařit bez přidání tuků, ale především proto, že si během vaření uchovává veškeré vitamíny, minerály a stopové prvky. Vařit v nich můžete veškerou zeleninu, maso, ryby, rýži i vajíčka, a dokonce v nich připravíte i sladký dezert. Výhodou je, že můžete vařit i několik druhů jídel najednou, aniž by se promísila jejich chuť a vůně.

Na trhu je hned několik druhů parních hrnců, proto si každý může vybrat právě ten, který mu bude nejvíce vyhovovat. Hrnce se liší nejen vzhledem, cenou, značkou, výrobcem, ale i parametry, velikostí, provedením, příkonem i možností přidaných funkcí.

Všechny parní hrnce však fungují na stejném principu. Do základny se nalije voda a do parních nádob vložíte pochutiny, které chcete uvařit.
Titanové parní hrnce jsou vyrobené z kvalitního titanu. Je vhodné je používat jak pro elektrické, tak i pro plynové trouby. Základem je titanový hrnec, který slouží nejen jako nádoba na vodu, ale můžou se v něm vařit i polévky a omáčky. Dokonce je možné vložit je do trouby horké až 180°C.

Pro vaření v páře se na základní hrnec umístí skleněné napařovací nádoby. Tyto parní sestavy je možné zakoupit již sestavené, nebo si je poskládat podle vlastních představ.

Elektrické parní hrnce jsou vyrobené u plastu apotřebují zdroj elektrické energie.Z hlediska spotřeby elektrické energie se hrnce liší příkonem, což se projeví na rychlosti, za kterou je jídlo uvařeno. Tyto hrnce mají navíc možnosti dalších funkcí, jako je například displej, časovač, digitální minutka, automatické udržování teploty, odložený start, ochrana proti přehřátí, programování a další.

Parní hrnce se staly hitem nejedné domácnosti. Pokud se i vy rozhodnete pro koupi nějakého z nich, pořídit si ho můžete nejen v kamenném obchodě, ale také na internetovém e-shopu.