Sport je zdravý, ale s mírou

Jak praví odborník, sport je pro dítě velmi prospěšný, ale musí se velmi dobře přemýšlet, než vybereme ten pravý. Každé dítě je jiné a každé také snese jinou zátěž. Zatímco jedno se bude honit za míčem celý den a nezpůsobí mu to viditelný problém, další si po stejné desetiminutové aktivitě raději sedne ke knížce nebo si bude malovat. A to je velmi důležité rozlišit ještě před samotným výběrem.

Jak na výběr sportovního kroužku

Dětský organismus se vyvíjí. Pokud tedy některý rodič chce mít ze svého potomka v osmi letech sportovní hvězdu, může být záhy velmi zklamaní. Pokud nevíte, ani dítě extra k žádnému konkrétnímu sportu netíhne, poraďte se se svým lékařem a učitelkou. Ti dítě znají zase z dalších stránek a mohou vás nasměrovat. Rozhodně co se sportovní aktivity a výběru prvního kroužku týče, nejlepší na podporu rozvoje pohybového aparátu je plavání. Je totiž pro dítě tím nejpřirozenějším pohybem, který mu podvědomě připomíná pohyb v mateřském lůně.

Moderní je dnes golf

Začínají s ním už i některé čtyřleté děti a pro představu pro ty, kteří ho nikdy nehrály, není to jen o odpalování míčků. Je to z pohledu rodiče především pohyb na čerstvém vzduchu. Děti se ale učí i některé atletické prvky, jako je běh, hod a skok.
 

Nechte své dítě otestovat

Pokud skutečně nevíte kudy kam a bojíte se, že uděláte chybu, máte možnost nechat své dítě otestovat. Jedná se o soubor několika sportovních disciplín, podle kterých vám odborníci řeknou, na jaký sport se vaše dítě hodí a hlavně, ke kterému má dispozice fyzické i růstové. Děti se testují v rychlosti, výbušnosti, ohebnosti, hbitosti a vytrvalosti. Testování trvá asi tři hodiny a poté se dozvíte, nač se vaše dítě hodí nejlépe.
 
Jak vidíte, možností je několik. Pokud si tedy neporadíte sami, nebudete si jisti, máte zastání u odborníků, kteří se tohoto úkolu ujmou velmi rádi.