Vzdělávání při zaměstnání

Doba školních let a studií rychle uteče a najednou jsou zde povinnosti spojené se svou prací, ať už jste součástí nějaké firmy nebo přímo nějakou vlastníte nebo jste živnostník, který dělá to, co ho baví a co ho také živí. Dobrá práce, kterou máte rádi, ale nestačí a je třeba se dívat i dopředu, sledovat dění kolem sebe a nevěnovat se jen praxi, ale čerpat i teorii. K tomu slouží různá školení, ale pokud se chcete posunout někam dál, pak jednou z možností je vrhnout se na studium. Argumenty typu, že už jste na to staří nebo že se to nedá skloubit se zaměstnáním, do kterého denně docházíte, s výchovou dětí a jinými, zcela běžnými starostmi, zde nejsou na místě. Pokud si čas pečlivě rozvrhnete a budete mít oporu ve svých blízkých a ve svém aktuálním zaměstnání, jistě se vám podaří vše skloubit a budete se moci učení věnovat.
cestička v knihovně
Jestliže bude souviset studium s vaší stávající prací, pak vám jistě zaměstnavatel vyjde vstříct co se týká volných dnů, které budete potřebovat, stejně tak je možné na náklady spojené se školou uplatnit daňovou slevu.
V případě, že své nabyté znalosti zhodnotíte v budoucnu při své práci, kterou v době „chození do školy“ máte, pak budete mít ze strany svých nadřízených jistě podporu. V tomto případě se bude jednat o dohodu výhodnou pro obě strany, neboť je v zájmu firmy, aby své zaměstnance podporovala při získání nových znalostí. Může tak získat i příspěvek na studium, které je nutné hradit.
V době zkouškového období pak můžete být uvolněni, aniž byste si museli čerpat svoji dovolenou.
panák s knihou
Pro obě strany v tomto případě existují povinnosti, svůj studijní prospěch budete váš zaměstnavatel sledovat (vzpomeňme úspěšnou českou komedii „Marečku, podejte mi pero!“). Co se po vás bude chtít jako kompenzace za určité výhody a ohledy, jsou další roky strávené prací pro společnost, kde jste zaměstnáni.  Ale s tím už se tak nějak od počátku počítá.