Protáhněte se jednoduše a účinně!

https://www.mediaguru.cz/clanky/2017/10/nestle-meni-strategii-soustredi-se-na-zdravi/

Hlavně ženy často shání různé cviky na hubnutí https://www.girltime.cz/hubnuti/. V tomto směruje velice přínosné cvičení pilates. Skvěle protáhne všechny naše svaly a pokud si vezmeme na pomoc ještě vhodné balanční pomůcky, jedná se o trénink, který nám i našim tukovým polštářkům dá pořádně zabrat!

dvě ženy při cvičení

Další velkou výhodou tohoto cvičení je, že ho lze praktikovat vlastně skoro kdekoli a kdykoli. Nejen na lekcích ve skupině, ale také doma. Vlastním tempem, v čase, který nám vyhovuje. Stačí trochu místa a pohodlná podložka. Nemusíme nikam jezdit, šetříme čas i peníze. Odborníci ovšem radí začátečníkům pár lekcí navštívit, aby si osvojili správné provádění jednotlivých cviků. Také je možné využít například tréninkové lekce na internetu. Skvělá volba je výběr této pohybové aktivity pro maminky, které se starají doma o miminko. Dostane je po porodu zpět do kondice, zpevní si tělo. A cvičit mohou v době, kdy se jim to hodí. Třeba když mrňousek zrovna spí. Ale pilates se můžeme věnovat samozřejmě všichni. Vybrat si ho jako hlavní pohybovou aktivitu i jako sport doplňkový.

Kontrola pohybů a vnímání těla

Při tomto cvičení se věnujeme provádění vědomých, kontrolovaných pohybů. Proto autor (Joseph Pilates) knihy o pilates, která tento cvičební program celosvětově proslavila, pro ni zvolil název „Kontrola“. Je to výstižné. Hlava kontroluje činnost zbytku těla, soustředí se na správný pohyb a správné dýchání. Naše mysl si odpočine od problémů a starostí náročného dne. Zkrátka si „vyčistíme hlavu“ a načerpáme potřebnou novou psychickou energii!

žena cvičí pilates

Posílení svalů a správného držení těla

Kromě toho, že protáhneme svaly, které známe, nám pilates umožní seznámit se se svaly, na které jsme již jaksi zapomněli. Stává se to, když při práci, ale i při sportu zatěžujeme tělo nerovnoměrně. Používáme dlouhodobě automaticky jen některé svalové skupiny. Praktikováním tohoto cvičení můžeme tělu pomoci tuto „disharmonii“ napravit. Svaly, které jsme zanedbávali, znovu posílit. Zkrátka tělo „narovnat“ a hlavně zbavit ho různých zdravotních komplikací a obtížných bolestí!

Vylepšení sexuálního života

Velice příjemným bonusem, která nám pilates přináší, je posílení a prokrvení partií těla důležitých pro sex. Dokážeme se při něm více uvolnit. Prožíváme ho pak zkrátka i s partnerem mnohem kvalitněji!