Péče o vodu v bazénu není žádná věda

Vzhledem k tomu, že většinou přes léto trávíme ve svém bazénu opravdu každou možnou chvilku, je nutné mít vodu stále v naprostém pořádku. Zejména, pokud se zde koupou i malé děti nebo lidé se zvýšenou citlivostí pokožky.

chlapec v bazénu s gestem OK

  • Jak zjistíme, jestli je voda vhodná ke koupání?
    1. Prvním měřidlem jsou naše oči. Pokud je voda kalná a plave v ní něco neurčitého, pak už se asi o kvalitě hovořit nedá.
    2. Druhé měřidlo je náš nos. Pokud najdete své zahradní koupaliště i se zavázanýma očima, už mu není pomoci.

Není ale rozhodně nutné nechat dojít věci tak daleko. Stačí věnovat svému zahradnímu bazénu několik minut týdně a můžete si užívat vodních radovánek až do podzimu. Základem péče o každý zahradní bazén je hodnota pH. Podle tohoto parametru se určuje množství i druh bazénové chemie.

  • Je to snadné – stačí změřit a pak se podle toho zařídit.
    1. Je pH příliš nízké?
      • Není problém hodnotu zvýšit.
    2. Je naopak nebezpečně vysoké?
      • Vhodný přípravek dá vše opět do pořádku.
    3. venkovní akvapark

Je nutné dodržet daný interval pH

Parametry bazénové vody zjistíte jednoduchým testem, který povedete pomocí testeru pH. Pak si stačí v tabulce najít hodnoty, porovnat se získanými informacemi a může přijít na řadu úprava ph vody. Přípravky pro regulaci hodnot pH lze koupit v kapalném nebo sypkém (granulovaném) stavu. Hodnota pH bazénové vody by se měla pohybovat v rozmezí od 6,8 do 7,2. Je opravdu žádoucí, aby byl tento poměrně úzký interval dodržen. Jinak není garantován maximální účinek bazénové chemie. Pokud si nejste jisti, jestli vybrat na úpravu granulát nebo tekutý přípravek, pak to záleží jen na tom, jaká forma je Vám sympatičtější. Účinnost je totiž zaručena u obou forem.

  • V každém případě je ale nutné dodržovat pokyny výrobce bazénové technologie i bazénové chemie.
  • Jen tak si budete moci vychutnat léto se všemi jeho krásami.