Na každou otázku existuje odpověď

Pokud se v dnešní době mluví o samotném konopí, tak u většiny lidí to vyvolá doslova panickou hrůzu. Místo toho, aby viděli realitu nebo alespoň mlčeli, tak šíří dál zvěsti a pověry, které ve skutečnosti nemají nic společného s pravdou. Navíc zkrátka je konopí neboli marihuana spojována s nálepkou „nebezpečná droba a kdo ji užívá je zkrátka jen nějaký zhulenec.“ No její názvy jsou skutečně pestré a dosti rozdílné, především díky tomu, že je tak často spojována s tím, že poskytuje psychoaktivní látky. Už se zapomnělo na to, že její léčivé účinky jsou všestranné a že dokážou přinést úlevu tam, kde chemické léky nezabírají. Navíc bez vedlejších účinků. Dále rostlina byla vždy aktivně spojována s textilním průmyslem, ve strojírenství, v potravinářství a v medicíně. Tady totiž dochází k velkým záměnám.

semínka konopí

Zakázané konopí

Existuje několik druhů konopí a lidé se v tom neorientují, díky tomu pak vznikají různé fámy. Mezi zakázané rostliny patří takové konopí, které obsahuje vysoký obsah psychoaktivních látek zvaných tetrahydrocannabinoly (THC). To díky nim má marihuana výrazné omamné účinky, protože obsah THC je v suché hmotě vyšší než 0,3%. Takové konopí je u nás legální pouze na lékařský předpis, nicméně se jedná o velice drahou položku pro nemocné. Na druhou stranu existuje jiné konopí, které je rozhodně odlišné a také není důvod k obavám z jeho pěstování, samozřejmě za určitých podmínek.

květ

Věci nejsou tak černé, jak vypadají

Možná se časem vylepší i pohled na tuto bylinku. A skutečně se dá mluvit o bylině, jelikož si dokáže poradit s kdejakým neduhem, i tam, kde je medicína krátká. I semínka marihuany jsou velmi prospěšná pro naše zdraví. Dají se běžně zakoupit v obchodě se zdravou výživou nebo na různých internetových obchodech. Konzumace je naprosto stejná jako u ostatních semen, které jsou prospěšné pro tělo. Nikdo se nemusí obávat toho, že by to bylo něco škodlivého nebo snad, že bychom se po konzumaci chovali jako smyslů zbavení. To je právě jedna z báchorek. Toto konopí je zbaveno THC látek. Má také svoje léčebné účinky, ale ne v takové míře jako léčebná verze konopí.