Naše republika má spoustu krásných a tajemných míst

Je pravdou, že když se otevřely hranice, tak to skutečně mnohé vylákalo do ciziny. Mnozí toužili zjistit, jak to chodí v jiných destinacích za hranicemi. Přitom možná ty nejkrásnější kouty u nás doma ani pořádně neznáme. Mnohdy jsme překvapeni, jaké krásy byly doposud skryté. V letních měsících se totiž dostaneme i na místa, která jsou v zimě nereálná navštívit a když je zrovna jasno a slunečný den, tak ta krása vyniká podstatně více.

středový pohon

Možná i díky tomu vznikají po celé naší zemi různé cyklostezky a s nimi se otevírá spousty krásných míst, které můžeme navštívit. Většinou jsou vedeny tak, že na nich mohou jezdit celé rodiny a to jak na normálních kolech, tak i elektrokolech. Navíc jsou dnes v nabídce i velmi výhodné koloběžky. Některé hotely a penziony již i ve svých službách nabízí možnost zapůjčení, což samozřejmě podstatně oživí celou dovolenou.

Jaké kolo si vybrat?
Na našem trhu je poměrně dost velký výběr těchto výrobků, tudíž není problém si ujasnit, o co vlastně máme zájem. Jak moc se budeme jízdě na kole věnovat a kde především budeme jezdit. Je holý nesmysl, když jezdíme po městě, tak si pro naši jízdu zakoupit horské provedení kola a obráceně. To bychom si jízdu ani pořádně nevychutnali. Dnes není dokonce ani žádná ostuda se poohlédnout po dražší variantě. Elektrokola se dnes skutečně pohybují ve vyšších částkách, ale na druhou stranou poskytují určitý komfort. I tak je třeba zde vybrat správný model pro naše užívání. Někdo raději preferuje elektrokolo středový pohon, který snad umožní větší prožitek z jízdy. Motor je umístěný na středu, tudíž má vliv na lepší vyvážení kola. Těžiště je pod jezdcem, tak se logicky ekolo snadněji ovládá.

elektrokolo

Výhody elektrokola

  • může jezdit prakticky celá rodina
  • i ten největší kopec nebude s nabitou baterií žádnou překážkou
  • jezdí poměrně rychle a není potřeba řidičský průkaz
  • přináší jedinečnou zábavu a svobodu na cestách
  • dá se přepravovat vlakem i hromadnou dopravou, pokud se bude jednat o skládací kolo
  • nízké provozní náklady