Využijte sociální sítě na maximum

Pokrok nezastavíš. Doba jde neustále dopředu a s tím také vývoj komunikačních technologií. Být stále online nemusí být jen z důvodu internetové závislosti. Do jisté míry to může přinést i nějaký ten užitek. Můžete jednoduše kontaktovat vaše staré známé, se kterými jste se dlouho neviděli, dozvědět se, co je u nich nového, jak žijí a jaké mají zájmy, a to i bez ohledu na to, že vás třeba momentálně dělí stovky kilometrů. Vaše přátele můžete kontaktovat pomocí zpráv nebo videohovoru a domluvit se tak třeba na vašem setkání.

I vy můžete na svém profilu některé ze sociálních sítí dát o sobě vědět a sdílet tak informace z vašeho života pomocí fotografií, videí nebo třeba článků na blogu. Se svými přáteli tak můžete sdílet zážitky z vaší dovolené pomocí fotoalb. Vše je zabezpečené a jen vy rozhodnete o tom, kdo vaše informace uvidí, kdo je může okomentovat, nebo jim dát like. Nikdo cizí, tak nebude moci nahlížet do vašeho soukromí.

Co sociální sítě nabízejí:
–          Sdílení informací, jako jsou fotografie, videa, články atd. s přáteli a známými
–          Komunikace pomocí chatu, videohovorů a zpráv
–          Přehled o aktuálním dění
–          Hraní her
Druhy sociálních sítí:
–          Facebook
–          Twitter
–          Instagram
–          Myspace
–          Linkedin a další

Jestliže jste doposud nepodlehli současnému trendu sociálních sítí, vytvořte si váš profil třeba na Facebooku a najděte svoje dávné přátele a zjistěte, co momentálně dělají a jak se mají a dejte jim vědět i co nového je právě u vás.

Některé druhy sociálních sítí, jako například Linkedin můžete využít také v pracovní oblasti, ke svému zviditelnění pomocí vašeho životopisu. Hledání nové práce tak může být mnohem rychlejší.

Na sociálních sítích se zkrátka nemusí jen zabíjet čas, ale dají se také efektivně využít ke smysluplným činnostem a získávání nových informací.