For Fishing 2017

Již osmý ročník největšího rybářského veletrhu v České republice a čtvrtý největší rybářský veletrh v Evropě „For Fishing“ zahájil dne           16. února 2017 rybářskou sezónu.  Jako obvykle přilákal mnoho vystavovatelů i návštěvníků. Letos však výstavní haly doslova praskaly ve švech! Na veletrh tentokrát zavítalo více než 30 tisíc návštěvníků z České republiky i ze zahraničí. 

A ti všichni měli možnost se ve čtyřech halách areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech,  na výstavní ploše 14 000 m2,seznámit s aktuální nabídkou téměř dvou stovek vystavujících společností. Svůj sortiment, špičkové vybavení a žhavé novinky představily firmy z dvanácti zemí světa. Veletrh jako již tradičně nabídl i skutečně bohatý doprovodný program. Akce trvala čtyři dny a skončila v neděli 19. února 2017. 
        
        Rybáři se mohli např. těšit ze setkání se zajímavými osobnostmi z rybářské branže – Jakuba Vágnera, Karla Nikla, Josefa Konopáska, Alana Blaira a dalších hvězd. Cestovatel, dobrodruh a světoznámý rybář Jakub Vágner si pro návštěvníky přichystal přednášky ze svých zahraničních cest např.: Lov trofejních štik na dírkách,  Divoké kmeny a vzácné ryby nebo

Adrenalinový lov sumců z bellyboatu. Kromě Jakuba mohli rybáři shlédnout vystoupení mistra světa v plavené Josefa Konopáska, který je zároveň v této disciplíně i několikanásobný mistr republiky, vítěz první ligy, ale i více mistr Evropy. Kapraři si zase nenechali ujít přednášky Karla Nikla, který je mistrem světa v lovu kaprů. O kaprech povídal zájemcům i anglický rybář Alan Blair, který přijel se zajímavým tématem o krátkodobém lovu kaprů. Na výstavu zavítali mimo jiné i známí propagátoři kaprařiny  „Carpzilla“ z Německa a pro své fanoušky dne natočili reportáž.
 

               Tím však bohatý program veletrhu zdaleka neskončil. K rybaření patří adrenalin a ten mohli návštěvníci zakusit i při zajímavých soutěžích. Zájemci se mohli zapojit třeba do soutěže o možnost rybařit s Jakubem Vágnerem na jeho jezeře Katlov. K výhře stačilo správně zodpovědět soutěžní otázky a pak patřit mezi dvacet pět vylosovaných, kteří měli to štěstí.

Soutěžilo se i o katamarán „Ondatra“ v hodnotě 20000,– Kč. A se soutěží „Namaluj veselou rybu“ se zase myslelo na všechny malé šikovné rybáře. Děti mohly obrázky,  které byly vystaveny v Hale 4,  posílat do konce ledna, vyhlášení soutěže 18. února. U stánku Českého rybářského svazu si zájemci mohli vyzkoušet rybářský simulátor, který věrně napodobuje chytání ryb. Ve vstupní hale II. bylo po celou dobu veletrhu v provozu rybářské kino, ve které se promítaly zajímavé filmy a dokumenty. V hale 2D byla na přívlačovém testovacím bazénu k vidění prezentace nástrah.
           
     Letošní rybářský veletrh „For Fishing“ zcela jistě nabídl návštěvníkům bohatý program, zajímavé zážitky a otevřel novou rybářskou sezónu. Na závěr tedy nezbývá popřát, aby byl tento veletrh stejně úspěšný i v dalších letech a všem rybářům „Petrův zdar“!