Vyberte správnou podlahovou krytinu

Nacházíte-li se v situaci, kdy rekonstruujete dům, jistě se snažíte, aby bylo vše perfektní a sladěné do nejmenšího detailu. Zároveň je vhodné zachovat původní ráz domu, ve kterém byl původně postavem. Koupíte-li například starší, řadový dům na vesnici, je vhodné zachovat klasický, venkovský styl, podobně tomu bude, koupíte-li si nově vystavěný byt v Praze. Nicméně to, do jakého stylu budete ladit interiér, je jen vaše věc a můžete si jej zařídit jakýmkoliv způsobem.
První, co byste měli při rekonstrukci řešit, je barva stěn. Následně můžete přikročit k podlaze. Nábytek řešte, až jako poslední věc. Nicméně podlaha je základ, a pokud chcete, aby byla podlahová krytina kvalitní a vydržela dlouho, neměli byste na ni rozhodně šetřit.pokoj s parketami
Mezi nejméně elegantní krytiny patří linoleum. Jedná se sice o nejlevnější variantu, ale mnoho parády nenadělá. Výhodou této krytina je, že ji můžete položit i na nerovnou podlahu. V dnešní době seženete dokonce linolea i taková, které vypadají téměř jako pravá dřevěná podlaha. Nicméně stále se jedná o napodobeninu.
Druhou možností jsou plovoucí a vinylové podlahy. Jedná druh krytiny, který vypadá velice dobře a nestojí majlant. Nutno zmínit, že je třeba je pokládat pouze na zcela rovnou zem. Pokud by tomu tak nebylo, výsledek by nebyl příliš dobrý.parkety dřevěn
Nejkvalitnější metodou jsou parkety. Ideální variantou téměř pro každý prostor jsou dubové parkety. Jedná se o velice elegantní variantu, která skvěle doplní jakýkoliv prostor. Pomineme-li krásu a eleganci, mají tyto parkety i praktické využití. Všechny druhy jsou totiž velice kvalitní a vydrží vám mnoho let bez jakékoliv negativní změny – a to téměř bez jakékoliv náročné údržby. Mnoho lidí by mohlo podotknout, že cena je příliš vysoká, nicméně opak je pravdou. V dnešní době se nejedná o předraženou vymoženost a mohou si ji dovolit i méně movití lidé. Nehledě na to, že koupě nebudete určitě nikdy litovat.