Oblíbené kávovary

Také vám přijde, že voda na vaši kávu se vaří neskutečně dlouho? Už vás nebaví každý den čekat nekonečné minuty nad konvicí, abyste si mohli udělat šálek vašeho oblíbeného lahodného nápoje? Máme pro vás snadné řešení – pořiďte si kávovar. Tento čím dál více oblíbený přístroj uvaří vaši kávu za vás, a to dokonce mnohem lahodnější a chutnější, než jste doposud byli zvyklí.

Historie kávovaru sahá již na počátek 19. století, kdy si majitelé kaváren uvědomovali, že by měli svým zákazníkům nabídnout rychlejší způsob přípravy nápojů. Dnes jich existuje obrovské množství, které se liší značkou, výrobcem, velikostí a designem, ale princip přípravy kávy je vždy stejný. Do papírového nebo kovového filtru se nasype káva, a pod tlakem se pak nechává přetéct horká voda, která nám následně stéká do připravené nádoby na kávu.

Typy kávovarů
Kapslové espressovače jsou dnes nejdostupnější a také nejvíce používané kávovary. Vynikají jednoduchou a rychlou přípravou nápojů. K přípravě kávy se používají kapsle, u kterých je velký výběr různých druhů a příchutí. Jsou menších rozměrů, takže se vejdou prakticky do každé kuchyně, tudíž jsou ideální do každé domácnosti.

Plně automatické espressovače jsou vhodné do větších domácností nebo firem. K přípravě kávy se používají celá zrna, která se namelou těsně před procesem přípravy nápoje, proto jsou oblíbené především náročnými milovníky kávy.

Pákové espressovače jsou ideální pro kávové nadšence. Nápoje se připravují z mleté kávy a jejich výslednou chuť ovlivňuje ten, kdo si kávu připravuje, a to ručním dávkováním.

Překapávače fungují na principu zcezení kávy přes filtr. Připraví nejen více nápoje najednou, ale tato překapávaná káva má mnohem jemnější a lahodnější chuť, proto jsou překapávače velmi oblíbené.

Je snadné si kávovar vybrat, protože v nabídce jich je opravdu spousta. Tak neváhejte a kupte si přesně ten, který vám uvaří takovou kávu, jakou máte nejraději.