Informační centra

Turistické informační centrum najdete snad v každém městě. V těch větších městech jich pak najdete dokonce několik.

K čemu vlastně slouží turistická informační centra?

Už jste určitě zažili, že jste při svém cestování najednou nevěděli kudy kam. Hledali jste tedy nějakou mapu, která by vás navedla do nejbližšího hotelu, supermarketu nebo restaurace. Mapu jste hledali jen složitě, a protože informační mapy a cedule, které bývají ve městech, neumějí mluvit, stejně jste se nedozvěděli vše, co byste potřebovali. Informační cedule vám třeba neporadí, jaká je nejlepší restaurace ve městě, v jakém hotelu budou připraveni na malé děti a jejich potřeby nebo jakou pamětihodnost byste rozhodně při procházce městem neměli vynechat.

Síť turistických informačních center

Právě v tom nám pomůžou turistická informační centra. Jejich síť je dostatečně hustá a pokrývá celou Českou republiku. Najdeme je ale i v zahraničí, kde v nich mnohdy pracují zaměstnanci s jazykovou výbavou a tak se s nimi často snadno dorozumíme. Jednoduše se tak můžeme poradit třeba o tom, jakou zvolit trasu na výlet, kde se nejvýhodněji ubytovat, jak se v okolí zabavit v případě špatného počasí, kde jsou bezpečná hřiště pro vaše děti a o mnohém dalším.

Je návštěva turistického informačního centra zdarma nebo za ní platíme?

Část služeb, které nám informační centra nabízí, jsou zdarma, ale za některé zboží musíme platit. Zdarma se můžeme ptát na informace o městě, jeho okolí a službách, pracovníků, kteří zde jsou zaměstnáni. Zdarma si můžeme odnést mnoho brožur, letáčků a mapek okolí, na nichž najdeme také spoustu informací. A zdarma se zde mnohdy můžete připojit k internetu. Placené služby bývají odlišné. V některých infocentrech nabízejí občerstvení, menší či větší množství suvenýrů a také různé placené mapy a knihy, které se nějakým způsobem váží k okolí.