Ne alkoholu za volantem


Stává se to kdekomu a není vyloučeno, že to může jednoho dne potkat i vás. Člověk si dejme tomu někde slaví nebo si dá na návštěvě něco ostřejšího a až potom mu přijde na mysl, že na něj vlastně čeká před domem auto a že měl v plánu tímto i odjet domů. Což už ale vzhledem k alkoholu v krvi nepřipadá v úvahu.
označení taxislužby
Stát se to může. A jak potom z takové šlamastiky ven?
a) Je možné nechat auto stát na místě a vydat se domů nějak jinak. Třeba taxíkem, třeba nějakým tím prostředkem veřejné hromadné dopravy. Je to bezpečné a také možné. Pochopitelně za předpokladu, že zrovna v onu dobu nějaký spoj žádaným směrem jede. Ovšem co zítra, až se z toho dotyčný vyspí? Bude potřebovat auto třeba k cestě do práce nebo k jinému účelu a ono nebude k dispozici, protože bude stát zde, více či méně daleko od domova.
žluté taxi
b) Je možné to i risknout a usednout za volant. Ale i když člověk úspěšně vyjede do ulic, není jisté, že to dobře dopadne. Zastaví-li ho policie, bude zle, a způsobí-li dopravní nehodu, bude ještě hůř, ne-li dokonce nejhůř.
c) Ale tou nejlepší možností je jednoznačně nechat se odvézt vlastním vozem, ale jiným – střízlivým – řidičem. Což se ale daleko snáze řekne, než udělá, protože na různých oslavách se to vesměs střízlivými řidiči zrovna nehemží, a i kdyby se někdo takový našel, mohl by mít pro změnu on problém s dostáním se domů, až by opilcovo auto opustil.
Ale ta třetí varianta je přece jenom ta nejsprávnější. A není ani neřešitelná. Přinejmenším tedy v naší metropoli, kde existuje už i firma, zabývající se právě odvozem podnapilých řidičů jejich vlastními vozidly. Člověku tak stačí jenom zavolat, domluvit se na podrobnostech a přijedou si pro něj, aby ho odvezli, a to nikoliv na záchytku, nýbrž domů. A to jeho vlastním vozem, jenž tak skončí nakonec přesně na tom místě, kde skončit měl. Ceník odvozu autazaručuje, že ten, kdo se nechá odvézt, nebude vzat na hůl, a servis, který mu bude poskytnut, bude dokonalý.
Takže na zdraví! A hurá k autu!