Instagramový život

Jedná se o určitou sociální síť, kde takzvaně postujete fotografie nebo krátké videa ze svého telefonu přímo na svůj profil. Máte na výběr ze sdílení veřejně pro všechny registrované na Instagramu, nebo soukromě pouze mezi osobami, kterým schválíte žádost o sledování.
 logo instagramu
Zvědavost byla silnější a nedávno jsem si taky založila svůj účet. Díky propojení se svým facebookovým účtem mi automaticky začalo nabízet lidi, které mám v přátelích. Což mi přišlo logické. Nakonec jsem ale zjistila, že můžu být “slídil” i známých tváří. Své účty zde mají herci, zpěváci, moderátoři, sportovci a jiné bytosti, které jsou známy z televizí neboli ze světa showbusinessu.
socha s dalekohledem
Tak jsem si je začala přidávat do kolonky sledujících. Na hlavní zdi se začaly objevovat jejich příspěvky, fotografie, animace a krátká videa. Poté jsem začala přemýšlet proč to ty lidi dělají? Pro udržování jakýchsi virtuálních vztahů se svými fanoušky? Proč lidé začnou sdílet své soukromé životy s cizími lidmi? Vždyť to není přece o tom, že by se měli nějak zavděčit a měli by nám “obyčejným smrtelníkům” ukazovat, jak tráví své dny. Jsou například na nějaké kulturní akci, drží telefon nad hlavou a natáčí okolí. Pak to postují na svůj Instagram. Začnu si představovat jak se polovina zúčastněných hostů baví skrze své iPhony a telefony a říkám si, co se stalo, že lidé mají potřebu ke všemu používat tuto techniku a pouští ostatní cizince do svého bytí.
 
Kde se vytratila intimita soukromí?Celebrity se bijí s bulvárem o to, že je fotí na každém kroku a nakonec to začnou dělat sami. Akorát k svým fotografiím nepíšou vymyšlené nesmyslné příběhy. Myslím, že je to svým způsobem určitý exhibicionismus, kdy tyto slavné osoby chtějí ukazovat co žijí a jak žijí.
svatební obřad
Takže jste-li člověk, který miluje sledování proslavených hvězd, a přemýšlí nad tím, co asi tak dělají a jak tráví svůj čas. Instagram je jedním z míst, kde můžete s klidným svědomím a povolením dané osoby sledovat fotky ze zákulisí jejich životů, nejde tedy o stalking, nebo ano?