Když má dítě dva domovy

Týden u maminky – týden u táty.Tak to vypadá, když se rodiče domluví na střídavé péči. Po rozvodu je pro dítě v mnoha případech nejpřijatelnější volbou. Má přece rádo stejně oba rodiče a takto nebude mít pocit, že o jednoho z nich přichází. A co více si přejeme než to, aby naše dítě nepřišlo o svoje jistoty a těmi jistotami jsme pro ně my, rodiče.
 prohlížení fotek
DĚLÁTE TO PRO SVOJE DÍTĚ
Dosud často převládá názor, že výhradní péči o děti má po rozvodu převzít matka. Lépe přece zvládá péči o něj, lépe si umí vše zorganizovat. To však může být velký omyl. I muži se umí o své děti dobře postarat a bývají méně nervózní. I když otec někdy na něco zapomene nebo nebude mít vždy perfektně uklizeno a vše připraveno, dítěti to příliš vadit nebude. Důležité pro něj je především, aby mělolásku a čas svých rodičů. Vzájemné spory a křivdy je třeba v zájmu dítěte dát stranou, naopak rodiče se musí naučit spolu komunikovat a umět se na všem podstatném dohodnout.
 šťastná holčička
JAK SI VŠE ULEHČIT
Střídavá péče znamená vlastně pro všechny dvojí život. Může být náročnější pro rodiče než pro dítě. To se těší od jednoho rodiče k druhému, ale rodiče si musí zvykat na prázdnotu, která nastane, když po týdnu se dítě stěhuje k bývalému partnerovi a zase opět na rychlejší tempo, když se vrací.
Je pár základních věcí, které mohou neustálé střídání ulehčit, a to především:
·         nestěhovat se daleko od původního bydliště a školy, na které je dítě zvyklé
·         respektovat způsob soužití s druhým rodičem
·         včas si předávat všechny důležité a podstatné informace
 oddělená rodina
Nelze si namlouvat, že střídavá péče bude hned probíhat zcela bez problémů. Pokud však nějaké komplikace nastanou, je třeba dbát na to, aby je neodnášely děti. Aby neustálé stěhování bylo pro potomky příjemnější, můžete jim pořídit nějaké nenáročné zvířátko, které bude cestovat s nimi a stane se jim oporou a parťákem v těžkém začátku.