Co můžeš udělat dnes

                                               Stárnutí nezastavíme. Každý z nás jde životem a léta ubíhají. Mnoho lidí mluví o tom, jak krásná bude doba, až budou moci jít do důchodu. Doba bez pracovních povinností, kdy se budeme moci věnovat sami sobě a svým zálibám, je bezesporu lákavá. Pokud budeme mít štěstí a bude nám sloužit zdraví, budeme toužit po tom, abychom prožili seniorský věk aktivně a plně.
důchodce s holí
                                              Mnoho z nás rádo cestuje, věnuje se svým zálibám, čte knihy, věnuje se svým vnoučatům nebo zvířecím miláčkům. I skromná náplň volného času ale něco stojí. A budeme-li upřímní, výše důchodů nám nedovolí, abychom mohli uspokojit svoje volnočasové potřeby tak, aby náš život seniora měl takovou kvalitu, jakou si představujeme.
důchodkyně a mince
                                              Abychom se mohli na důchodový věk těšit, je třeba myslet na finanční zajištění již v mládí. Pokud to již za nás neudělali rodiče, musíme se postarat sami. Pokud jsme lidé středního věku, je nejvyšší čas. Sjednejme si schůzku s finančním poradcem, který nám fundovaně odpoví na všechny naše otázky ohledně důchodového spoření.

Je třeba zvážit finanční situaci současnou i ve výhledu a nastavit spoření tak, aby v budoucnu dobře pomohlo v našem důchodovém věku. Státní dotace těchto spoření garantuje, že finance budou zhodnoceny a nepodlehnou inflaci. Což nám spořicí účty nezaručí.
vysypaná peněženka
                                              Proto neodkládejme na zítřek, co můžeme udělat dnes. Spořme si na stáří a zajistěme si kvalitní a příjemný čas důchodového odpočinku. I když nebudeme úplně čilí a zdraví, i na tyto účely nám naspořená částka bude dobře pomáhat. Nadstandardní služby v domech seniorů totiž nejsou vůbec levné. Přejeme tedy, abyste svůj podzim života neprožili tak, že budete muset trvale počítat. A proto jednejte chytře a hned.

2.5/5 - (2 votes)