Co můžeš udělat dnes

                                               Stárnutí nezastavíme. Každý z nás jde životem a léta ubíhají. Mnoho lidí mluví o tom, jak krásná bude doba, až budou moci jít do důchodu. Doba bez pracovních povinností, kdy se budeme moci věnovat sami sobě a svým zálibám, je bezesporu lákavá. Pokud budeme mít štěstí a bude nám sloužit zdraví, budeme toužit po tom, abychom prožili seniorský věk aktivně a plně.

                                              Mnoho z nás rádo cestuje, věnuje se svým zálibám, čte knihy, věnuje se svým vnoučatům nebo zvířecím miláčkům. I skromná náplň volného času ale něco stojí. A budeme-li upřímní, výše důchodů nám nedovolí, abychom mohli uspokojit svoje volnočasové potřeby tak, aby náš život seniora měl takovou kvalitu, jakou si představujeme.

                                              Abychom se mohli na důchodový věk těšit, je třeba myslet na finanční zajištění již v mládí. Pokud to již za nás neudělali rodiče, musíme se postarat sami. Pokud jsme lidé středního věku, je nejvyšší čas. Sjednejme si schůzku s finančním poradcem, který nám fundovaně odpoví na všechny naše otázky ohledně důchodového spoření.

Je třeba zvážit finanční situaci současnou i ve výhledu a nastavit spoření tak, aby v budoucnu dobře pomohlo v našem důchodovém věku. Státní dotace těchto spoření garantuje, že finance budou zhodnoceny a nepodlehnou inflaci. Což nám spořicí účty nezaručí.

                                              Proto neodkládejme na zítřek, co můžeme udělat dnes. Spořme si na stáří a zajistěme si kvalitní a příjemný čas důchodového odpočinku. I když nebudeme úplně čilí a zdraví, i na tyto účely nám naspořená částka bude dobře pomáhat. Nadstandardní služby v domech seniorů totiž nejsou vůbec levné. Přejeme tedy, abyste svůj podzim života neprožili tak, že budete muset trvale počítat. A proto jednejte chytře a hned.