Až důchod zavolá

Aby se nám nestalo, že odchodem do důchodu spadneme na dno finančního rozpočtu, je třeba myslet na opatření v tomto smyslu, už když se dítě narodí. Asi se to mnohým z vás zdá předčasné, ale je tomu opravdu tak.
bankovky v hlíně
Dnes je mnoho finančních produktů, které můžeme založit již ve chvíli, kdy přijde človíček na svět. Spoří za něho příbuzní do doby, než si bude moci vydělávat a spořit si sám. Velkou výhodou takového spoření je finanční dotace od státu. Vklad je tak trvale zhodnocován, a tudíž nepodléhá možné inflaci.

Některé produkty mají i další výhody, kdy peníze nejsou plně zavázány až do 60 let, ale lze je částečně vyzvednout v 18 letech dítěte. Tato výhoda pomůže hlavně dětem, které potřebují financovat studium a takové peníze jim pak přijdou náramně vhod.

     Pokud dítě uchová a dále spoří na svůj produkt do 60 let, bude pak jeho odchod do důchodu poněkud pohodlnější. Nebude to skok, kdy se rodina propadne nejméně o polovinu příjmu. Naopak, dá se pravidelně z těchto úspor čerpat a tak si příjem v důchodu dorovnat. Někdo zas dá přednost jednorázové útratě prostředků za koupi nemovitosti pro účely klidného stáří nebo umožní seniorům naopak stáří aktivní, plné zážitků a cestování.

     Zopakujme si tedy výhody penzijního spoření

1/ trvale zhodnocované finance – příspěvek státu
2/ možnost spořit i malé částky
3/ možnost spořit i za nezletilé dítě
4/možnost vyzvednout část financí již v 18 letech nebo dle smlouvy
5/jistota přilepšení v seniorském věku
6/ většina produktů dovoluje i zastavit spoření na určité období nebo změnit spořící částku dle situace jednotlivce
prasátko s mincí
Závěrem lze říci, že dnešní malá částka, kterou měsíčně odložíme, nám udělá později mnoho radosti a dovolí nám aktivní a příjemnější stáří. A takto by měl uvažovat každý z nás. Za děti musíme jednat my, dospělí, dospělí už pak musí sami vědět, co bude jejich stáří potřebovat. Je jen třeba uvažovat a jednat včas.

5/5 - (2 votes)