Zavřete je do klece

Klece a klícky, které jsou určené k dekoraci interiéru, jsou dostupné v mnoha obchodech s dárky a nejrůznějšími drobnostmi. K vidění jsou klece docela malé, ale i ty velké. Klece jsou vyráběné z materiálů, jako je kov a dřevo. Všechny tyto klece jsou určeny k dekoracím interiéru, jako doplněk do bytu, zimní zahrady, nebo na terasu a zahradu.
květina v kleci

Klícka jako dekorace

Tyto klece můžeme umísťovat na vyšší podstavec. Tím je například květinový stolek. Anebo je vhodné zavěsit klícky do prostoru, kde budou upoutávat pozornost a těšit nás zajímavými a krásnými oranžeriemi uvnitř.
·         Taková jemně vyplétaná a dekorativní klícka je například vynikajícím místem pro květiny. Zcela určitě to bude ve vnitřku drátěného prostoru slušet květinám, či rostlinám v květináči.
·         Další variantou dekorování klícky květinami je použití řezaných květin v nádobách.
·         Velice krásně se budou v klecích vyjímat i květiny sušené. Úžasně vypadající jsou květenství hortenzie, růže anebo měchýřky mochyně židovské. Čím více fantazie použijete, a čím více bude květinová dekorace objemnější a barevnější, tím bude působivější.
·         V drátěné klícce vypadají také efektně a obzvlášť pěkně rostliny, které mají popínavé či splývavé šlahouny. Mohou to být například břečťan, svícník, kapská réva, převislá pelargonie nebo i pokojový zvonek s drobnými fialovými či bílými květy.
lampa v kleci

Svícen a svícínek

Během temných zimních dní oceníme klec také jako závěsnou lampu. Do klece můžeme umístit namísto květin velkou, tlustou svíci, anebo několik různě vysokých svící. Taková lampa nám pak pěkně prozáří tmavé kouty v interiéru. Zrovna tak klec jako lampu využijeme i v létě. Zkuste ji zavěsit do koruny stromu, nebo na trám pergoly jako lampion. Svíčku však v tomto případě vložte do skleničky, jinak by ji vítr sfoukl.
Tyto klece jsou i jinde ve světě velice oblíbené. Používají se například jako svatební dekorace k výzdobě slavnostních tabulí.