Masové konzervy


Patříte mezi lidi, kteří mají v oblibě masové konzervy? Rádi si je kupujete a dáváte si je k večeři spolu s bramborami nebo jinou pochutinou? Jste přesvědčeni o tom, že je to nejlepší, co můžete jíst? Věříte snad obchodním řetězcům nebo si raději čtete etikety?
potraviny v konzervách.jpg 
Rozhodně je dobré si číst etikety na všech výrobcích, nejen na masových konzervách. Nicméně na těchto produktech je určitě velice důležité to kontrolovat. Proč? Protože je nejlepší masová konzerva, kde je opravdu hodně masa, což v dnešní době není až tak jasné. Složení masných výrobků celkově není zrovna ideální a často pokud je levná cena, je tím úměrně nižší podíl masa v konzervě. Při nákupu tohoto výrobku si na to dávejte opravdu pozor, také na to, kolik je v konzervě tuku a dalších přídavných látek. Obecně masové konzervy nejsou zrovna ideální volbou, hlavně kvůli svému složení.
 maso v konzervě.jpg
Ceny jsou různé. Seženete produkty, které stojí pár korun a seženete naopak ty, které stojí i víc než 100 Kč. V tomto případě většinou platí, že čím dražší je výrobek, tak tím je tam více masa. Pozor, ne vždy to tak musí být, může se totiž stát, že platíte za značku, ale výrobek sám o sobě tomu neodpovídá. Proto se dostáváme zpátky k tomu, že je potřeba sledovat etiketu výrobku. Můžete sehnat masové konzervy privátních značek obchodních řetězců za velice nízkou cenu. V tomto případě si určitě kontrolujte, jak na tom je podíl masa. Mnohdy je dobré raději investovat peníze do masa a připravit si ho, pokud neradi vaříte, tak alespoň investovat do kvalitní konzervy, kde je opravdu velký podíl masa.
 vosa v konzervě.jpg
Obecně řečeno si dávejte na své zdraví pozor a pokud už se rozhodnete pro masovou konzervu, tak se vždy rozhodujte podle obsahu masa. Častá příprava takové konzervy je osmažení na oleji, čímž docílíte toho, že takové jídlo bude ještě méně zdravé. Rozhodně si tedy nákup rozmyslete a pokud si takovou “pochoutku” dopřejete, snažte se k ní vzít alespoň nějakou zeleninu, která vyváží poměr zdravého jídla.