Stačí jeden kabel na kterýkoliv mobil

Zajisté jste už někdy byli v situaci, že si od vás chtěl někdo půjčit nabíječku na telefon, avšak jste po pár chvílích zjistili, že jeho mobil má jinou koncovku než ten váš. Museli jste tedy bohužel odmítnout a nepomoci. To je zcela běžná situace, která se stává každý den. Možná si říkáte, jak by bylo skvělé, kdyby všechny telefony končili jednou koncovkou, že ano? To však v dnešní době nemusí být pouhá představa, nýbrž realita. Stačí si totiž pořídit univerzální USB kabel, který bude vhodný pro jakýkoliv typ mobilního zařízení. O co jde?

nabíječka

USB kabel má hned tři typy koncovek, které mezi s sebou můžete jednoduše vyměňovat. Jak je to možné? Na konci kabelu je umístěn drobný magnetek, pomocí kterého můžete jednotlivé koncovky připojovat. Drží to tedy silou magnetického pole. Nemusíte se však bát, že by to byl příliš slabý magnet, a při každém škubnutí by se vám přípojka odpojila. To vůbec ne, silové pole je silné a vy si budete moci užívat rychlé a ničím nerušené nabíjení. Navíc určitě oceníte led diodu, která vám bude oznamovat, jestli je váš telefon již nabitý, nebo jestli se na tom stále ještě pracuje.

telefon mobilní

Tři různé koncovky, nic víc nepotřebujete

Mluvili jsme o tom, že k drátu obdržíte tři typy různých koncovek. S těmi můžete nabít jakýkoliv telefon kterékoliv značky, a to včetně tolik častých a populárních iPhonů. Jaké typy tedy můžete ve svém balení očekávat?

  • USB-C
  • Micro USB
  • Koncovka pro iPhony

Buďte vždycky připraveni

Rozhodně se vyplatí pořídit si USB kabel do auta, abyste ho měli při svém každém kroku po ruce. Navíc se často může stát, že právě povezete někoho, kdo bude potřebovat půjčit nabíječku, takže takto budete vždycky připravení. Cena za tento prvek je navíc velmi nízká, takže není problém si pořídit jeden kus na doma, a jeden kus třeba právě do auta, to je už jenom na vás.