Nepochopitelné rozhodnutí Litvínova po napadení hlavního sudího

Přiznejte to sami sobě! Občas i vy nesouhlasíte s rozhodnutím rozhodčí, ať už jde tedy o fotbal, tenis či právě hokej.

Pojďme se teď podívat, co je možné například v hokeji.

V roce 2018 se v Litvínově hrál zápas nejvyšší hokejové soutěže u nás. Konkrétně to byl jeden zápas ze základní části mezi Litvínovem a Plzní. Zápas probíhal dle standardních pravidel. Po konci první i druhé třetiny však řidič rolby nevhodně gestikuloval k hlavnímu sudímu, který zápas řídil. Sudí Hribik několikrát upozornil dotyčného, že jeho chování je nevhodné. I přes to tento zaměstnanec zimního stadionu ve svém chování pokračoval.
hokejisti a rozhodčí

Neváhal ale zajít ještě dál a po skončení zápasu se vydal do šatny rozhodčích, kam vůbec neměl vstupovat. I přes to, že byl několikrát upozorněn na nutnost odejít ze šatny, musel ho až vlastním tělem vyprovodit jeden z čárových rozhodčích.

Člověk by si řekl, že dotyčný situaci pochopí, ale nepochopil. Počkal si na čtveřici rozhodčích na parkovišti a dál je napadal.

Samozřejmě musel tuto situaci hlavní rozhodčí Jan Hribik dále řešit, a tak musel doplnit zápis ze zápasu.
hokejový rozhodčí

Disciplinární komise hokejové extraligy samozřejmě udělila Litvínovu za incident pokutu v celkové výši čtyřicet tisíc korun.

A normální člověk by si řekl, obzvlášť po tom, že zápas proběhl jinak dle platných regulí a byl hodnocen jako prakticky bezchybný ze strany rozhodčího, že se Litvínov omluví a situaci vyřeší tak, aby k napadání dále nedocházelo a sudí měli zajištěnou dostatečnou bezpečnost. Nicméně chyba lávky!

Litvínovský klub se vyjádřil tak, že do dalších zápasů si nepřeje uvedeného hlavního rozhodčího.

Reakce lidí na sociálních sítích, kdy dále nadávají rozhodčímu však vypovídá o litvínovském přístupu nejen k rozhodčím, ale i k tomuto sportu.

Pro některé z nás bude zcela nepochopitelné číst příspěvky o chybě rozhodčího v tom smyslu, že nahlásil napadení, a že špatně píská.

Možná bychom my Češi už jednou pro vždy měli připustit, že fandit někomu je něco jiného než slepě napadat všechny kolem, kteří za chyby hráčů týmu, kterému fandíme, nemůžou!

Ale jak k situaci přistoupil klub, tak budou přistupovat i fanoušci.