Krása rybolovu

Víte, že tam je. Dvě hodiny od posledního náhozu, hladina je stále klidná, prut je bez sebemenších známek pohybu. Jste trpělivý, víte, že tam ten trofejní sumec někde je. Hlavně klid. Čas pomalu plyne a vy plnými doušky nasáváte čerstvý, vlhký vzduch. Stmívá se, pohlcuje vás neproniknutelná tma, nevědomky začínáte podléhat únavě.
malý rybář

Hrobové ticho přerušuje mocná rána do prutu! Vlasec se brutální silou napíná. Okamžitě se probouzíte z letargie, vaše tělo vyplavuje adrenalin. Zásek! Srdce máte strachy v „ gatích“ – hlavně žádnou chybu!

Kdo někdy zažil poctivý záběr silné a bojovné ryby, zákonitě musel navždy podlehnout opojné kráse rybolovu. Chvíle plné napětí, adrenalinu, štěstí ale i chvilkového zklamání, umocněné okolní pohádkovou krajinou, se snadno stanou vaší doživotní drogou. Abyste mohli zažívat na vlastní kůži tyto úchvatné okamžiky, je nutné splnit alespoň tři základní předpoklady:
naviják prutu

1. Složení rybářských zkoušek – rybářský lístek opravňující k rybolovu (vyjma soukromých vod, tam vám stačí plná peněženka) získáte složením rybářských zkoušek. Další povinností je členský příspěvek a odpracované brigádní hodiny. Konkrétní pravidla má každá MO upravena zvlášť.

2. Zvládnutí rybolovných technik – je samozřejmě nutné zvládnout techniku nahazování, obzvláště důležité je to při přívlači a muškaření na menších řekách kde je spousta převislých stromů a dalších přirozených překážek. Je spousta variant a způsobů jak přelstít vaši vytouženou rybu a při troše trpělivosti se dřív nebo později úlovku dočkáte.
klid rybáře

3. Kvalitní náčiní – samozřejmě lze zakoupit i nekvalitní rybářské náčiní a úlovku se dočkáte. Jen je třeba mít na paměti, že bez kvalitního náčiní může začít převládat zklamání nad radostí, neboť takový zlomený podběrák a ryba v trapu, vám moc radosti určitě nepřidá. Opravdu nepodceňujte výběr rybářského náčiní .

Vydejte se k vodě a zakuste kouzla rybolovu. Čekají vás nezapomenutelné zážitky a buďte si jisti, že i bez úlovku se od vody budete vracet spokojeni a šťastni.