Kéž by to šlo bez registrů

Člověk, který kvůli nesplácení skončil v registru dlužníků, to rozhodně nemá snadné. Protože kdyby se pokusil požádat banku v následujících letech o další půjčku, může si být jist, že neuspěje. Protože mu bankéři jednoduše už z principu nebudou věřit. A raději ho odmítnou, než aby riskovali, že se jejich banka už se svými penězi neshledá.
Co jenom by v takové chvíli dal podobný člověk za to, kdyby existovala nějaká ta půjčka bez registru! A jak ho potom potěší, když takovou najde!
Jenže ouha! Oni se ti poskytovatelé půjček do registrů dívají, a to i u hypotéky bez registru.

euro

Takové zklamání!
Ovšem pravdou – jak se nakonec ukáže – je, že žadatel o půjčku tu vůbec nemusí být zklamaný. Protože se tu sice k jeho nepotěše do registru podívají, ale to ještě vůbec neznamená, že bude kvůli svému záznamu v něm diskvalifikován.
V případě této hypotéky bez registru, tedy vlastně podnikatelského úvěru, totiž nejde o to, přitlačit onoho člověka ke zdi a pak ho s gustem odmítnout, ale jenom a pouze o posouzení toho, nakolik velké problémy má a zda je i navzdory nim schopen splácet půjčku. O nic jiného. A není tu rozhodně důvod, aby byly někomu kvůli banalitě odepřeny peníze, které tento potřebuje pro fungování své firmy.

koruny

A nejen že takový záznam nemusí nezbytně znamenat zamítnutí žádosti, ale jeho absence naopak může znamenat i daleko výhodnější úrok pro dobrého klienta, jenž se může dostat z obvyklých šesti procent ročně i na pouhá tři procenta.
A neuspěje-li tu někdo, pak výhradně v případě, že už je natolik předlužen, že by nebyl schopen splácet a půjčka by tak byla skutečně už předem vyhozenými penězi, jež by dlužníka jen uvrhly do ještě větších potíží.
A k čemu lze tento úvěr, tedy hypotéku bez registrů, následně použít? Vlastně k čemukoliv, co souvisí s podnikáním, klidně i ke splacení jiných dluhů nebo exekucí.
Člověk takovými penězi vyřeší své problémy a pak je může splácet klidně i po dobu až třiceti let. A pak být úspěšným podnikatelem. A nikoliv ztroskotancem, kterému nezbylo kvůli zamítnutí půjčky nic než neřešitelné dluhy.