Kde člověku půjčí?

Člověku půjčí leckdo a leckde. Ovšem zpravidla jenom teoreticky. Nabídek půjček jsou sice plná média, ovšem když dojde na lámání chleba, nejednou vyjde najevo, že je ta či ona možnost určena pro kohokoliv, jenom ne pro toho, kdo ty peníze vážně potřebuje.

Když má někdo hodně hluboko do kapsy, dluhy, kam až oko dohlédne, exekuce a záznamy v registrech dlužníků, rázem o něho ztrácejí banky a jim podobní zájem. Protože někdo takový neodpovídá přísným kritériím, jimiž se banky řídí, a nemá tak naději na úspěch.
hra s nemovitostmi

Chce-li si někdo takový peníze přece jenom půjčit, musí myšlenku na to, že je dostane od banky, opustit. Protože od tohoto typu finanční instituce se ti, kdo jsou opravdu v úzkých, pomoci obvykle nedočkají.

Peníze si může chudý člověk půjčit daleko spíše a také snáze někde v nebankovním sektoru. Který není zase až tak přísný, vybíravý, podezřívavý a na kdejaké prkotině lpící.

A to jednoduše proto, že se vždy najde způsob, jak si vyjít vstříc, když někdo o vstřícnost stojí.
srovnané bankovky

Pokud žadateli o podobnou půjčku vyhovuje, že musí dát nezbytně do zástavy svoji nemovitost nebo si sehnat někoho, kdo se za něj zaručí nemovitostí svojí, pokud tento akceptuje, že mu bude půjčeno maximálně sedmdesát procent hodnoty takové nemovitosti a logicky že ty peníze bude muset jednoho dne i vrátit s patřičnými (ne zase až tak vysokými) úroky, už je vše na nejlepší cestě. Protože u někoho takového nehrají přílišnou roli ani záznamy v registrech dlužníků, ani poměrně nízké příjmy, a tudíž u produktu s názvem americká hypotéka kalkulačka nemusí vůbec přijít ke slovu. Člověku tu sami vše spočítají tak, aby byl schopen bez problémů dostát svým závazkům, tady mu poskytnou peníze více než rychle a bez všemožných ústrků a podvůdců.

Stačí jenom naprosté minimum byrokracie a člověk má peníze na účtu. Dost možná i za daleko lepších podmínek, než jaké by mu nabídl kdokoliv jiný. O čemž se klidně můžete přesvědčit i vy sami.