Kadeřnictví

Mnozí z nás již někdy byly u kadeřníka. Někteří byly spokojené, někteří ne. Muži většinou nebývají tolik nároční, ovšem ženy jsou na své vlasy pyšné a vyžadují, aby vypadaly pokud možno nejlépe.

Co nám může nabídnout návštěva kadeřnictví oproti domácímu ošetření vlasů? Není to jenom výrazné odlehčení peněženky. Návštěvu kadeřnictví můžete klidně pojmout jako relaxaci. Pojďme si to rozebrat.

·         Barvení vlasů – barvit vlasy si můžete pochopitelně i doma. Pokud máte například vlasy hnědé a chcete pouze zvýraznit svou barvu, aby byla lesklá, případně o pár odstínů tmavší a zároveň vám nebude vadit, když nebude úplně 100% stejnoměrná, klidně si vlasy barvěte doma svépomocí.

Běžné barvy, které si můžete zakoupit v drogeriích, jsou většinou velice snadno aplikovatelné a jejich aplikace zvládne i laik. Pokud si ale na vlasech přejete vytvořit různé proužky, případně zesvětlení vlasů, je pravděpodobně lepší, obrátit se na profesionály. Při odbarvování vlasů totiž můžete doma docílit žlutého až červeného nádechu, který v kadeřnictvích dokážou snadno stáhnout, kdežto v domácích podmínkách si koledujete o poničení vlasů.
 
·         Stříhání vlasů – ostříhat své malé děti určitě zvládnete doma. Své přerostlé kořínky na dlouhých vlasech také můžete vyzkoušet ustříhnou sama a velké škody jistě nenaděláte. U složitějších účesů a především pak u kratších vlasů to chce ovšem už profesionální stříhání, pokud se tedy nespokojíte s účesem a lá podle hrnce.
 
·         Relax – v neposlední řadě vám kadeřnictví zabírá více času, než když se narychlo ostříháte a nabarvíte doma. Na druhou stranu si ale v kadeřnictví můžete odpočinout, relaxovat a být v klidu, protože víte, že jste v rukou profesionálů.
 
 
·         Speciální služby – jsou věci, úkony na vlasech, které doma nezvládnete, ani kdybyste se rozkrájeli. Například takové zaplétání stovky tenkých copánků, ošetření vlasů brazilským keratinem nebo zhušťování vlasů metodou clip-in. To jsou věci, které nejlépe zvládnou v kadeřnictví.