Důležitost zvířecích mazlíčků pro děti

V dřívějších dobách patřila zvířata k běžnému životu člověka mnohem více. Na vesnicích měl téměř každý menší či větší hospodářství nebo alespoň psa. Doba se změnila a lidé se odstěhovali více do měst, kde pro hospodářství nejsou podmínky ani čas. Život se zvířaty má však mnohé výhody pro děti, ale i pro dospělé a tak bychom se měli zamyslet, jestli si nějaké domácí zvířátko nepořídíme.


Kamarád

Pokud svému dítěti, které touží po zvířeti, nějaké koupíme, můžeme si být jisti, že mu pořizujeme nejlepšího přítele. Bude se mu svěřovat, a ačkoli zvíře samozřejmě neumí mluvit, bude mít vaše dítě pocit, že jeho zvířecí mazlíček je mnohdy jediný jeho blízký přítel, který mu rozumí. Pes ho navíc může i ohlídat v případě nebezpečí.  


Alergie

Mnoho studií prokázalo pozitivní vliv zvířat a jejich blízkosti u nejmenších dětí. Takovéto děti mají mnohem nižší šanci na rozvoj některé z alergií, které jim pak mohou komplikovat život a rozhodně nejsou vůbec příjemnými.

Pokud už dítě alergii má

Pokud už ale dítě alergii na zvířata má, není třeba se jich úplně vzdávat. Samozřejmě, že není vhodné, pokud jsou alergičtí například na kočku, aby s ní spali v posteli. Jsou ale zvířata, která jsou velmi dobře snášena i alergiky. Jedná se tak například o andulky.


Naučí se péči

Děti se tím, že budou majitelem zvířátka, naučí povinnostem a péči o někoho slabšího, kdo je na nich úplně nebo částečně závislý.


Emoční inteligence

Je také prokázáno, že se dětem, které jsou v kontaktu se zvířaty, lépe rozvíjí emoční inteligence.

Pokud dětem pořídíme jakéhokoli mazlíčka, musíme jím jít sami příkladem a ukázat, že je potřeba se o něj postarat.  Způsob, jakým se o ně postarat jim také musíme dopodrobna vysvětlit, protože některé věci, které se dospělým mohou zdát samozřejmé, jsou pro děti naopak úplně neznámé.