Drahá péče u veterinářů

Uvažujete o tom, že byste svým dětem pořídili pejska, kočičku nebo jiného domácího mazlíčka?
Prostory pro zvířátko máte a péči už zvládnou děti samotné, protože jsou ve věku, kdy jim můžete důvěřovat a ponechat starost na nich. Domácí mazlíček, to nejsou jen starosti s péčí nebo krmením, to jsou také případné nálady, které vás budou stát případné léčby vašeho nového miláčka.

Samozřejmostí je očkování, které ovšem není ani tolik nákladné.  Horší je to s případnými nemocemi.  Kdo měl někdy nemocného třeba pejska, mohl by vyprávět, jak jej náklady na léčbu, které někdy dosahují astronomických částek, nemile překvapily. Je skutečně nezbytné mít finanční rezervy a být připraven a to, že náklady na případnou léčbu zvířete nejsou malé.

Samozřejmě, že ne každý je ochotný platit za léčbu psa a nechá jej raději utratit, to ovšem také nechce každý udělat… Jsou lidé, kteří jsou dokonce ochotni se zadlužit, jen aby měli finance na léčbu svého zvířecího přítele. Mnohá léčba, především pak nádory u starších psů, však stejně nejsou dlouhodobé a pejskům se nemoci vrací. Nakonec se tedy musí se psem stejně rozloučit. 

Kolik stojí veterinární ošetření?

Pro příklad si uveďme některé částky, se kterými se můžete u veterinářů setkat. Samozřejmě, že ceny se u jednotlivých veterinářů liší, ovšem alespoň pro představu uveďme:

 
·         Krácení drápků… 70 Kč
·         Vakcinace pes… 400 Kč
·         Vakcinace králík… 200 Kč
·         Vystavení Europasu (nutné při cestách)… 400 Kč
·         Kastrace feny… 4000 – 8000 Kč podle váhy
·         Odstranění zubního kamene… 1400 Kč a více
·         Kyretáž třetího víčka… 220 Kč
·         Čištění uší… 80 Kč
·         Ošetření abscesu… 250 Kč
·         Klystýr… 200 Kč
·         Ultrasonografické vyšetření břicha… 340 Kč
·         Základní klinické vyšetření… od 200 Kč
·         Odběr moči… 200 Kč
·         Kompletní rozbor krve včetně srážlivost… až 1200 Kč