Viktoria Plzeň

Plzeň bude jako již tradičně sázet především na to, že je osa kádru dlouho pohromadě a je sehraná a na osobu trenéra Vrby. V Plzni bylo v létě poměrně rušno a do klubu dorazilo několik hráčů, kteří nejednoho odborníka překvapili. Po zranění se navíc vrací Krmenčík, který byl v poslední době český útočník číslo jedna. 
zraněný fotbalista

Jak již bylo naznačeno, Plzeň bude opět sázet na to, co předvádí dlouhou dobu. Tým je sehraný, hráči se dobře znají, navíc pod trenérem Vrbou většina z nich pracuje již velmi dlouho. Vedení Viktorky jako již tradičně odolávalo atakům zahraničních celků, ale tentokrát to nevyšlo. Dochází totiž k jedné citelné ztrátě – v týmu končí dlouholetá stálice Patrik Hrošovský. 
Nejednalo se o jediný odchod. V klubu skončili také Petržela, Kolář, Bakoš, Hájek, Poznar, Pačinda a na hostování odešli Šulc nebo Bucha. Plzeň však na přestupovém trhu byla aktivní a přivedla několik zajímavých a poměrně překvapivých jmen. Vedení Plzně tak trochu tušilo, že se v létě bude okolo Hrošovského něco dít a reagovalo s předstihem. Z Olomouce přišel střední záložník Kalvach, který by mohl v dlouhodobém horizontu Hrošovského nahradit. 
hořící kopačka

To však nebylo vše. Viktoria opět ukázala, že má dobře zmapované hráče v zahraničí. Do týmu totiž přišli Adam Hloušek z Legie, Christián Herc z Wolverhamptonu a Ondřej Mihálik z Alkmaaru. Hloušek je zkušený fotbalista a bývalý reprezentant, který se zdá překonal své opakované problémy se zdravím. Dokáže zahrát jak na kraji zálohy, tak i levého beka. Mohl by se tak stát ideální náhradou za stárnoucího Limberského. Herc je talentovaný slovenský fotbalista, jehož práva patří anglickému Wolverhamptonu (za který zatím nic neodehrál). V Plzni je na hostování s opcí a trenér Vrba s ním počítá na pozici desítky, tedy podhrotového hráče, kde se pořád nemůže pořádně prosadit Čermák. Mihálik je český mládežnický reprezentant, který měl velice slibně rozjetou kariéru, kterou však přibrzdilo vážné zranění kolene. Nyní je zpět a do formy by se měl dostat v Plzni. Jeho velkou devízou je univerzalita, protože dokáže v ofenzivě zahrát na několika pozicích.
Plzeň tak výrazně omladila kádr a hlavně doplnila místa, která ji tlačila. Kádr je v současné chvíli dostatečně kvalitní na to, aby zabojoval o nejvyšší pozice a dokázal se probojovat i do základních skupin evropských pohárů. 
Pokud bychom měli hledat nějakou slabinu, tak to asi bude zdravotní stav hráčů. Fotbalisté jako Hubník, Hejda, Kovařík, Kopic nebo Krmenčík jsou poměrně náchylní ke zraněním a v případě, že by se třeba zranila prvně jmenovaná stoperská dvojka, mohly by nastat potíže.