Jak vybrat správný přípravek pro vaši pleť

S příchodem podzimu, kdy se dny zkracují, je brzy tma a máme málo sluníčka, se většina z nás cítí unavená a bez energie. Unaveni jsme nejen my, ale také naše pleť, která trpí nedostatkem živin. Jak najít ten správný přípravek, který by uměl hydratovat, zbavovat nečistoty mastnoty, chránit před vysušováním a vyrovnávat červená místa tak, abychom vždy vypadali čerství a plni elánu a energie? Není snadné najít přípravek, který by splňoval všechny naše požadavky. Proto je pro většinu z nás nejvhodnější kombinovat více produktů najednou.

 Pro těch pár vteřin navíc, kdy si tváře potřete jiným přípravkem než třeba čelo, se vyplatí investovat. Většinou totiž máme v každé oblasti obličeje jiný typ pleti a každý typ má také svůj problém kůže. Čelo můžeme mít mastnější než tváře, které jsou naopak vysušené. Tento problém je vhodné řešit svým druhem přípravků. Je vhodné používat produkty, které jsou testované na citlivou a intolerantní pleť, jen tak se vyhnete možným nepříjemným zarudnutím či vyrážce.

Smíšená pleť se nejčastěji objevuje u mladých lidí.Takzvaná T-Zóna bývá výrazně mastnější než tváře, které jsou naopak suché. Tento druh pleti je vhodné čistit šetrnými pleťovými micelárními vodami, které naši pleť zbaví všech nečistot. Následně bychom měli použít hydratační krém, který dodá vláhu a zároveň pleť zklidňuje i zpevňuje. Nikdy však není vhodné aplikovat dva přípravky pro dva rozdílné typy pleti na celý obličej, například přípravkem pro suchou pleť odlíčit celý obličej a pak pro jistotu ještě přetřít přípravkem pro mastnou pleť.

Suchá pleť má póry stažené a pokožka citlivě reaguje na vlivy z vnějšího prostředí. Proto je vhodné používat šetrné odličovací vody nebo mléka bez alkoholu. Krémy jsou vhodné hydratační a výživné.

Mastná pleť se vyznačuje nadměrnou funkcí mazových žláz a má sklon k tvorbě nečistot. Je vhodné používat přípravky s antibakteriálními přísadami, které mají nejen léčivé účinky, ale také zmatňují problémová místa.

Normální pleť je dobře prokrvená, tím pádem je hladká, čistá a pružná. Tato pleť nepotřebuje speciální péči, je však dobré používat hydratační a výživné krémy.

Nejprve je vhodné si ujasnit, jaký druh pleti máte právě vy. To rozpoznáte nejen podle velikosti svých pórů, ale také podle toho, na jakých místech máte suchou a mastnou pokožku. Podle toho pak vybírejte vhodné kosmetické přípravky, které budou nejlepším přínosem pro vaši pleť. Pleť je dobré čistit 2x denně, a to ráno při ranní hygieně, tak i večer, než se uložíme ke spánku. Jen pravidelnou a každodenní péčí dosáhnete skvělého výsledku a vaše pleť bude zářit a vypadat opravdu báječně a odpočatě.