Doma je doma

Naprostá většina z nás má to, čemu se říká domov. Tedy místo, kam se člověk pravidelně nebo podle okolností případně i nepravidelně vracívá, protože tam tak jaksi patří. Skoro každý z nás má nějaké takové místo ohraničené pověstnými čtyřmi stěnami, kde si může dovolit podnikat klidně i to, co se na veřejně přístupných místech nemá, nesluší nebo přímo nesmí, a kde se také alespoň v rámci možností cítí příjemně. Protože to tam zná, má tam své oblíbené věci a někdy i rodinné příslušníky nebo jiná zvířata, může si tam do značné míry rozhodovat o tom, koho tam k sobě vpustí a koho ne.640_vizualizace_obyvaci_pokoj_6
Někdo má takový domov nastálo, někdo ho má pouze pronajatý, půjčený či jinak získaný, a úměrně tomu (a samozřejmě i financím) si může tento přetvářet k obrazu svému. A měl by tak i činit, může-li. Protože domov má být místem, kde se člověk cítí dobře, a ne něčím, kam se vrací jen proto, že nemá kam jinam jít. A i Karel Kryl už dávno pravil, že „domov je to, co si děláme sami, a ne to, co nám někdo udělá“.
I když se vlastně dá s Krylovými slovy polemizovat. To samozřejmě pokud to bereme doslovně. Protože pak jsou i situace, kde je domovem spíše to, co si člověk sám neudělá, co za něj udělají jiní. Protože kdyby se nějaký nemotora bez špetky fantazie a vkusu rozhodl, že si zařídí svůj domov (a na rozdíl od Kryla domov jako domov a ne domov jako vlast), to by to mohlo dopadnout! Tam by se třeba nakonec nevracel už i jenom kvůli pudu sebezáchovy.640_vizualizace_obyvaci_pokoj_1
A tak ani ten, kdo si domov sám udělat neumí nebo komu by to trvalo déle, než si tento může dovolit obětovat času, respektive ten, kdo pro to nemá vlohy, si zoufat nemusí. Protože i na domově, který si sami neuděláme až tak doslova, něco je. I ten může být dokonalý, můžeme si ho oblíbit a být v něm navýsost spokojení. Což platí zejména pro návrhy obývacích pokojů http://bydesign.cz/cat/obyvaky.
Právě tady mohou člověku navrhnout obývák http://www.stylainterier.cz/obyvaci-pokoj-srdce-interieru či kuchyni přesně podle jeho přání a zároveň moderní. Tak, jak si to dnešní doba žádá. A jak to bude dotyčnému vyhovovat tak, že se bude doma cítit jako doma.