Bomma

Jestliže existují svítidla, která jsou velmi oblíbená, pak jsou to svítidla Bomma. Sklárna těchto svítidel se nachází ve Světlé nad Sázavou. Určitě vás překvapí, že tomu není tak dávno, co firma vznikla. Již po velmi krátké době si získala na své oblibě a to i ve světě. Díky spojení řemesla, moderních technologií a také kvalitního vzhledu vzniklo něco, co okouzluje všechny kontinenty.
Firma již od samotného začátku pracuje s českým křišťálem, který obsahuje okolo 25% olova. Díky směsi, kterou bychom mohli považovat za tradiční, je zaručena dokonalá čirost a také perfektní odraz.

žárovky

Jestliže je něco, čím se český křišťál vyznačuje, pak je to to, že rychleji chladne a je mnohem vhodnější na broušení, než je například sklo z Murana.
Je ale pravda, že mnoho firem pracuje s křišťálem. Firma Bomma to má ale vymyšleno malinko jinak. Charakteristická je pro ně zejména čistota designu.
Překvapením pro některé bylo, že firma začala jako svůj první výrobek vyrábět sklenice. Proč? Protože podle nich lze právě na sklenicích vidět čistotu křišťálu. Dekor je navíc precizně vybroušen a ukazuje tak vyspělost používaných technologií.

Později začaly vznikat svítidla. Každé ze svítidel je naprostým unikátem. Bývaly foukány ručně a to ještě navíc bez formy. Po prvních svítidlech byly a jsou obrovské ohlasy. Není se také čemu divit, jelikož takové svítidlo doma nemá kde kdo.
Firma se rozhodně posouvá směrem kupředu, což je dobře.
V dnešní době byste v ní našli okolo 300 zaměstnanců, kteří se snaží precizně odvést svou práci.

stropní světl

Každý den Bomma ilumix produkuje až šest tun čistého krystalu.
Pokud patříte mezi ty šťastné, kteří jsou vlastníky alespoň jednoho z výrobků společnosti Bomma, pak byste na to měli být hrdí, protože každý výrobek je něčím originální a žádný takový již nebude stejný.
Nebojte se i vy pořídit si nějakou tu skleničku nebo osvětlení Bomma. Uvidíte, že kvalita je tak vysoká, že nikdy nebudete litovat.