Venkovní vstupní prvek, který vydrží vše

Součástí mnoha obytných domů i komerčních budov je schodiště. Při volbě materiálu, ze kterého budou vyrobeno, vycházíme především z toho, kde bude tento prvek umístěn. Pokud se jedná o exteriérové schodiště, pak bude zapotřebí volit takový materiál, který bude odolný nejen vůči mechanickému poškození, ale také vůči povětrnostním vlivům.
o Jednou z možností je schodiště nerezové.
únikové schodiště u obytného domu
Při výrobě nerezového schodiště http://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody.phpse používá povrchová úprava nerezové https://www.mall.cz/nerezove-postovni-schranky oceli, kterou je broušení, kartáčování nebo leštění. Na výrobu schodišťových stupňů do venkovního prostředí se velice dobře uplatňuje nerezová ocel nebo umělý kámen.
– Další variantou pro nášlapy je exotické nenasákavé dřevo nebo dřevoplast.
– Ten má tu výhodu, že je zcela bezúdržbový.
Druhou možností, která se nabízí při výrobě exteriérového schodiště, je ocel, jenž je upravena žárovým zinkováním. Výsledek je přírodní efekt. Může se ale také přistoupit k vhodnému nátěru. Žárové zinkování zajistí dlouhodobou odolnost vůči korozi. Je ale zapotřebí počítat s tím, že se vzhled trochu změní. V prvních týdnech bude lesklé a následně dostane matnou patinu. Tím je jeho metamorfóza u konce.
detail nohou člověka stoupajícího po ocelovém schodišti

Výběr materiálu závisí na dvou hlediscích

Rozdíl mezi nerezovým schodištěm, které je upraveno žárovým zinkováním a schodištěm z nerezové oceli, je ve dvou záležitostech.
1) Nerezová ocel je více reprezentativní.
2) Nerezové schodiště (žárové zinkování) je cenově dostupnější.
Záleží tedy na majiteli nemovitosti, jaké bude jeho poslední slovo. Vždy je jistě dobré přihlížet k tomu, jestli se jedná například o vchodové schodiště, které bude každému stále na očích anebo prvek, který má v případě požáru suplovat nouzový únik.
o Jak v případě interiérových, tak i exteriérových schodišť jsou velice široké možnosti výběru.
o Dalo by se říci, že můžete vždy vybrat přesně na míru to pravé.