Moderní diety

Slovo dieta si spousta lidí spojuje pouze v souvislosti s redukcí hmotnosti, ale původně to je pojem spíše spojený s léčebnou výživou a jedná se o dietní opatření, aby se pacienti co nejrychleji zotavili po operativním výkonu např. po žlučníku nebo po resekci střeva a tak podobně. K těmto účelům slouží dietní systém, který má několik diet, které využívají nemocnice. Dieta redukční č. 8 (tak je označená v nemocničním systému) je důležitá proto, aby pacient zhubl nějaká kila, aby mohl na operaci nebo aby ulehčil svému pohybovému aparátu. V dnešní době existují ale moderní diety, které nesouvisí s léčebnou výživou. Jsou určené pro zdravé jedince, kteří chtějí zhubnout rychle, efektivně, bez jojo efektu a hlavně tak, aby to bylo co nejdříve vidět a motivovali se tímto k lepším výkonům.fitness a strava
Proto je vhodná třeba proteinová dieta https://cs.medlicker.com/355-velky-pruvodce-hubnutim-bez-jojo-efektu která je založena na principu přijímání proteinů, tedy bílkovin a trochu sacharidů (v určitém rozmezí). Samozřejmě všechny diety https://www.bmikalkulacka.cz/diety jsou velmi individuální a opravdu je někdy dobré se poradit s odborníkem, zdali jste dobří kandidáti právě pro tento typ diety.

hubnutí

Bez sportování

Každý, když chce zhubnout, začne většinou sportovat. Mnohem důležitější je ale strava. Sport je samozřejmě také důležitý, ale nehraje až tak velkou roli. Pomůže vám zformovat postavu, pomůže vám cítit se lépe psychicky, ale pokud neznáte načasování jídel a neznáte nutriční hodnoty jednotlivých pokrmů, tak vaše snažení asi nebude moc úspěšné. My máme dietu, se kterou zhubnete bez pohybu, naopak se spíše doporučuje nesportovat, protože máte už tak nízký příjem kilojoulů, proto je dobré si energii pošetřit. Případně ještě ochránit svaly pomocí různých doplňků, jako jsou BCAA a tak podobně. Začněte výpočtem BMI, dle toho vám doporučíme, jaký vhodný program a jak a kdy začít.