Letní i vánoční prázdniny v Lokti nad Ohří

Starobylé městečko, které bylo vystavěno před staletími na skalní ostrožně nad řekou Ohří, je jedním z nejkrásnějších klenotů Karlovarského kraje. Až se sem někdy vypravíte, můžete zvolit libovolné roční období, aniž byste strádali nudou.

vánoční výzdoba

Vánoční trhy na Lokti

Na atmosféru vánočních trhů se těší snad každý, a to i přesto, že nám nejsou někdy přeplněné tržnice a předvánoční shon příliš po chuti. Očekávání nadcházejících svátků a zaslouženého odpočinku mění psychiku k nepoznání, a jestliže máme štěstí, a vyzdobí období adventu padající sněhové vločky, bývají to chvíle, které si zapamatujeme na dlouhá desetiletí. Zvláště, jsou-li podtrženy zajímavým prostředím, evokujícím staré zašlé časy středověkých jarmarků s pouličními prodejci řemeslných výrobků.

Nejkrásnější trhy bývají vždy na Staroměstském náměstí v Praze, v Celetné ulici, a před Stavovským divadlem v Ovocném trhu. Nezapomenutelné okamžiky můžete prožít i na náměstí a v přilehlých uličkách historického centra města Český Krumlov a středověké vzezření okolních domů s městskou kašnou a výhledem na hradní objekt na vás čeká v Lokti nad Ohří. Vánoční trhy začínají obvykle dva dny před druhou adventní nedělí a vystřídají tak podzimní akce, které v Lokti bývají vždy v říjnu ve znamení vinobraní a ochutnávky vín, folklórních tanců a lidové muziky.
středověké masivní dveře

Letní turistická sezóna

Největším lákadlem města Loket je však období od konce června do začátku září. V tuto dobu je zde obvykle velký zájem o ubytování, proto se vyplatí s rezervací neotálet a zajistit si včas volné pokoje, např. v některém stylovém penzionu na náměstí T. G. Masaryka.

Město je v obležení turistů, kteří se sem dopravují převážně osobními automobily, ale k dispozici je i blízká vlaková zastávka a takřka pravidelně tu budete potkávat i různé skupinky vodáků, plujících po Ohři, kteří využívají nedaleké vodácké tábořiště mezi Loktem a Svatošskými skalami.