Notice: Volaná metoda konstruktoru třídy pro WP_Widget v SDS_Social_Media_Widget je zastaralá od verze 4.3.0! Místo toho použijte
__construct()
. in /var/www/hosting/bebeo.cz/wp-includes/functions.php on line 3959

Notice: Constant WP_POST_REVISIONS already defined in /var/www/hosting/bebeo.cz/wp-config.php on line 183
Zázvor lék i koření. – Bebeo.cz
Notice: Funkce get_currentuserinfo není podporována už od verze 4.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_get_current_user(). in /var/www/hosting/bebeo.cz/wp-includes/functions.php on line 3896

Zázvor lék i koření.


Notice: Funkce get_currentuserinfo není podporována už od verze 4.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_get_current_user(). in /var/www/hosting/bebeo.cz/wp-includes/functions.php on line 3896


Zázvor je rostlina známá především díky svým oddenkům, které se využívají v lékařství a kuchyni, jako výrazné koření. Má příjemnou a intenzivní pikantní chuť. Oddenky můžete využít i k vlastnímu vypěstováni rostliny. Mezi nejvýznamnější účinky zázvoru patří prevence proti chřipce a nachlazení, podpora trávení a jiné pozitivní účinky https://www.holotin.cz/zazvor.


Zázvor můžete konzumovat v několika různých podobách: kandovaný zázvor, zázvorový čaj, nakládaný zázvor. Nastrouhaný syrový nebo sušený a drcený zázvor.
zázvor na prkénku


Zázvor nekoupíte jako běžnou pokojovou rostlina. Vypěstovat si ho, ale můžete sami. Vyberte si neseschlý oddenek, na kterém jsou patrny pupeny.


Naplňte květináč substrátem zeminy a rašeliny a položte na ni kus oddenku zázvoru. Zasypte oddenek, aby nebyl vidět a květináč umístěte na teplé a slunné místo. Půdu udržujte vlhkou. Oddenek vám za 2-3 týdny vyklíčí. Nelekněte si, když vám začne po několika měsících zasychat. Je to vhodná chvíle na sklizeň zázvoru. Oddenek můžete vyjmout a část znovu zasadit. Nejenže působí antibakteriálně, ale uklidňuje a zmírňuje bolesti hlavy a pomáhá při relaxaci.  Mezi pochoutky vyrobené ze zázvoru patří kandovaný zázvor. Je to vynikající a zdravá pochoutka. Kandovaný zázvor si můžete zakoupit v obchodech, ale můžete si ho vyrobit sami.
zázvor jako koření


Zázvor očistěte a nakrájejte na plátky nebo na kostičky. Kousky zázvoru nechte vařit v čisté vodě asi půl hodiny. Poté do menšího množství vody nasypte tolik cukru, kolik váží zázvor. Vařte další půl hodiny, až se větší množství vody odpaří a kousky zázvoru ztmavnou do zlatavé barvy. Budeme se vám zdát, že zázvor zprůhlední. Uvařené kousky zázvoru obalte nejlépe v třtinovém cukru a nechte usušit. Sušit můžete na vzduchu nebo v troubě.


Zázvorový vývar s cukrem můžete použít k přípravě čaje. Přidejte skořici a hřebíček. Vyrobíte si dobrý a zdravý nápoj.Zázvor lék i koření.
Ohodnoťte příspěvek

bebeo.cz

View more posts from this author