Notice: Volaná metoda konstruktoru třídy pro WP_Widget v SDS_Social_Media_Widget je zastaralá od verze 4.3.0! Místo toho použijte
__construct()
. in /var/www/hosting/bebeo.cz/wp-includes/functions.php on line 3986

Notice: Constant WP_POST_REVISIONS already defined in /var/www/hosting/bebeo.cz/wp-config.php on line 183
Klece pro činčily musí být hodně vysoké – Bebeo.cz
Notice: Funkce get_currentuserinfo není podporována už od verze 4.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_get_current_user(). in /var/www/hosting/bebeo.cz/wp-includes/functions.php on line 3923

Klece pro činčily musí být hodně vysoké


Notice: Funkce get_currentuserinfo není podporována už od verze 4.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_get_current_user(). in /var/www/hosting/bebeo.cz/wp-includes/functions.php on line 3923

Značnou předností tohoto hlodavce je vrozená inteligence a velmi příjemný kožíšek, který mohou hladit i alergici. Může se tedy stát domácím mazlíčkem v jakékoli rodině, dožívá se průměrného věku osmi let, a to zpravidla u všech rodových druhů. V prodeji jsou běžně různobarevné variace samečků i samic, od bílé přes šedou, béžovou až k sametově černé. Nejrozšířenější barvou kožichu je šedá, ta je také finančně nejlépe dostupná.
činčila v košíku

Chov probíhá především v interiéru

Jestliže uvažujete o tomto překrásném hlodavci, mějte na paměti, že je aktivní především v noci. Za denního světla se schoulí do úkrytu a většinu času tu prospí. Příbytek by tedy měl být umístěn tam, kde si nebudete navzájem překážet a rušit v průběhu spánku.
krmení činčily
Základem pro vybavení chovatele jsou ocelové klece pro činčily. Ačkoli jde o velmi drobné zvířátko, vyžaduje velké nároky na volný prostor. Zvláštností je, že není třeba klec příliš široká, ale musí být dostatečně prostorná na výšku. V přírodě se totiž činčily pohybují v pralese a lezou po stromech a keřích do velkých výšek. S tím také souvisí zajištění vhodného množství prolézaček a pevných samorostů nebo větví.
činčila na větvi
Činčila je přeborník ve skákání, ideální je pro ni vytvořit několikapatrovou soustavu překážek a do té nejvyšší vrstvy umístit menší, nejlépe dřevěný domeček. V něm bude přespávat v průběhu dne a cítit se tu v bezpečí.
Do klece pak patří keramická nebo nerezová miska s krmivem, napáječka na vodu (nikoli miska, kterou snadno mohou převrhnout). Dále si opatřete box na seno a do široké nízké misky speciální písek pro očistnou koupel. Rochní se v něm denně a je nutné písek častěji měnit, neboť bude brzy zanesený nečistotami.

Čím krmit

Existují speciální krmné směsi prodávané ve zverimexu, nejčastěji to jsou granule s obsahem obilovin a sušeného ovoce. Ty však podávejte spíše pro zpestření, jako základ musí mít kvalitní zelené granule nebo seno. 

Klece pro činčily musí být hodně vysoké
Ohodnoťte příspěvek

bebeo.cz

View more posts from this author