.

Psychika

Psychika dostává zabrat v současné době mnohem více, než naše tělesná schránka. Je prokázáno, že lidé se pohybují ve srovnání s dobou před 60 lety zhruba o polovinu méně, převládá sedavé zaměstnání anebo práci usnadňují stroje a mechanismy. Psychika je však pod velkým tlakem a všudypřítomný stres na nás doléhá, i když si to zrovna příliš neuvědomujeme. Lázeň s mořskou solí je jednou z možností, jak se uvolnit a dopřát duši i tělu potřebný klid.

sůl

Detoxikace

Jistě dobře víte, co znamená výraz „peeling“. Jde o cílené odstranění odumřelých kožních buněk, ovšem velmi záleží na tom, jakými prostředky se provádí. Nesmí se totiž přehánět, aby nebyla kůže příliš namáhána, a zároveň aby byla dostatečně vyživena. K tomu je ideální mořská sůl v jemných krystalcích, ta jednak kůži zvláční a pomůže odstranit odumřelé šupinky a zároveň ji promasíruje a zásobuje minerálními látkami v ní obsaženými. Sůl má také schopnost na sebe vázat toxiny, které se dobře odplavují ve vířivce s teplou vodou, ve vaně nebo v bazénu.

Optimalizace bazénové chemie

Jestliže budeme hovořit obecně o optimalizaci, znamená to proces, kdy se na pomyslné misky vah položí všechna pro a proti a zvolí ideální zlatá střední cesta. Každé řešení má své výhody i úskalí a týká se to i chemických prostředků pro desinfekci vody v bazénu. Určitým řešením je sice využití UV záření, ale to má také své problematické stránky.

.

mořská sůl

Desinfikovat vodu lze např. přípravky na bázi peroxidu vodíku, stříbra, aktivního kyslíku, chlorových tablet, ale za optimální řešení lze považovat elektrolytický rozklad roztoku vody s mořskou solí. Při něm se postupně uvolňují ionty sodíku a chlóru a tento způsob je šetrnější pro lidské zdraví, než chlornan sodný v tabletách. Zároveň vodu obohatíte slabším solným roztokem a jistě dobře víte, že mírně slaná voda má blahodárný vliv především na pokožku a sliznice.

Co dokáže mořská sůl
5 (100%)1
.